چگونه ثابت کنم قتل عمدی نبوده است؟

دختری هستم بی سرپرست و در پرورشگاه بزرگ شده ام در سال 89 دانشگاه قبول شدم و در خوابگاه زندگی می کردم پسری که بسیار خوش تیپ و ماشین خوبی داشت از من خواستگاری کرد به سرپرست پرورشگاه درباره آن صحبت کردم و ایشان تحقیق کردند گفتن همه چیز خوب است ولی چون اهل تسنن هست مکروه است و ما اقدام نمی کنیم من قضیه را به خواستگار گفتم و چون بدون اذن و رضایت قیم نمی توانستم ازدواج کنم منصرف شدم ولی ایشان بسیار اصرار کرد حتی خانه خرید و براش وسایل گرفت و اعلام کرد که پیش روحانی اهل سنت خودمان در روستا می رویم و عقد می کنیم (متاسفانه روحانی اهل سنت که صیغه عقد را جاری کرده اند فوت شده) بعد برای ادامه تحصیل به خارج میریم و در آنجا عقد مان را ثبت می کنیم چون عاشق او شدم قبول کردم و به یک روستا نزد روحانی اهل تسنن رفتیم و عقد کردیم ولی مدرکی به ما ندادن و زندگیمان را شروع کردیم و تا سال 95 مشکلی نداشتیم ولی از 95 تغییرات اساسی در شوهرم مشاهده کردم در ابتدا فکر کردم شاید بخاطر فشار کار بیرون اینگونه شده است و تقریباً 3 سال این موضوع مرا درگیر کرده بود تا اینکه یک روز سرکار بودم و حالم بد شد و به خانه آمدم و با کمال تعجب مشاهده کردم که با دوست خواهرش و در شرایط بسیار نامناسبی در اتاق است، بسیار سرو صدا کردم و مرا کتک زد و در اتاق انداخت و درب اتاق را قفل کرد و گفت همانطور که بدون مدرک عقدت کردم در قبرستان سنی ها هم بدون مدرک دفنت میکنم بی خانواده بدبخت و مرا در اتاق زندانی کرد من هم هر چه قرص داخل اتاق بود خوردم تا بمیرم که راهی بیمارستان شدم بعد از اینکه مداوا شدم سوار ماشین شدیم و شوهرم مدام درباره بی خانواده بودن من صحبت می کرد و من مقداری بنزین که در یک بطری بود به همراه فندک که زیر صندلی شاگرد در ماشین متعلق به شوهرم بود و برای روشن کردن ذغال کباب برای سفر همیشه در زیر صندلی ماشینش بود، آنها را برداشتم که خودم را آتش بزنم که سریع از دستم گرفت و از ماشین پیاده شد و از طرف راننده با کشیدن من مرا از ماشینش بیرون انداخت و گفت حق نداری بیایی خانه تو همین بیابان بمیر اگر میخوای با من زندگی کنی بدون سند و باید سنی بشی حق بچه ام نداری هر چی هم زن خواستم می گیرم تو هم غلطی نمی تونی بکنی من هم رفتم در خانه پدر و مادرش و کل قضیه را گفتم بجای اینکه کمک کنند، فحش و ناسزا گفتند و همچنین در کمال ناباوری گفتند زن با 3 تا بچه طلاق می گیره تو که هیچی، عقدتم معلوم نیست و من گفتم لااقل بدون مهریه مرا عقد و طلاق دهید تا بی ابرو نشوم گفتن اگر سنی بودی شاید کاری می کردیم ولی الان برو گمشو دختر شیعه بی خانواده و من فهمیدم که خانواده از این موضوع خبر داشته و پسرانشان را همراهی می کنند به خانه برگشتم که با یک وکیل مشورت کنم برای شکایت و به شوهرم گفتم ازت شکایت می کنم و چند ساعت بعد پدر شوهرم آمد و مرا از خانه بیرون کرد و با شخصی به کیش فرستاد که آنجا بمانم و دسترسی به وکیل نداشته باشم چند روزی گذشت از کیش فرار کردم و به خانه امدم دیدم خانه را عوض کرده بود
به محل کارش رفتم و منتظر شدم به محضی که از محل کارش بیرون امد و ب سمت ماشینش رفت درب عقب ماشین را باز کردم و سوار شدم شروع به فحاشی و تهدد کرد که من تو را در قبرستان سنی ها دفن می کنم و درب ماشین قفل کرد و با سرعت رفت به سمت خارج شهر رفت که دوباره مرا در بیایان از ماشین بیرون بیندازد و کتک بزند و رهایم کند که در همین حین من از پشت زیر صندلی شاکرد فندک و بطری بنزین را برداشتم و روی دستم ریختم و آتش زدم گفتم خودم را می سوزانم تا بمیرم از دست تو که با یک دست بطری را گرفت و فقط یک دستش روی فرمان بود کنترل ماشین ازدستش در رفت و به دو ماشین برخورد کرد بنزین کامل روی صندلی شاگرد و راننده پاشید و ناگهان همه چیز آتش گرفت شوهرم در را بازکرد و دوید بیرون و با این کارش متاسفانه بیشتر آتش گرفت ولی من نتوانستم بیرون بیایم و از شدت درد سوختن دستم شوکه شده بودم که خانمی از بیرون آمد و مرا بیرون کشید و شوهرم را به بیمارستان بردند به توصیه دوست شوهرم که از موضوع مطلع شد گفت فعلن آفتابی نشو چون خانواده شوهرت از شما شکایت کردند و به پیش دوست یا آشنا برو تا جلال یعنی شوهرم بهتر شود که اینکار را انجام دادم چند روز اول دوست شوهرم به من جواب می داد و بعد گفت حکم جلب دارند به من زنگ نزن هر وقت جلال خوب شد خبر میدهم که بعدا مطلع شدم یک ماه بعد از بروز حادثه جلال فوت کرده و مرا دستگیر کردند و من کل ماجرا را در آگاهی و دادسرا توضیح دادم و چون هزینه گرفتن وکیل را برای دفاع از خود نداشتم در دادگاه محکوم به قتل عمد شدم ولی چون پدر شوهرم رضایت داد و مادر شوهر هم گفت در ارزای گرفتن 3 میلیارد تومان رضایت می دهم که دادگاه 10 سال حبس برام برید با دیه ولیکن چون من پولی ندارم که 3 میلیارد بدهم لذا مادرشوهرم رضایت نمی دهد لطفاً راهنمایی کنید چگونه ثابت کنم قتل عمدی نبوده است.

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: جرایم علیه اشخاص
5 پاسخ
2,409 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ ۱۰:۲۲